Usuwanie zębów mądrości

Większość ludzi w wieku 17 i 24 zaczynają rosnąć zębów mądrości. Jednak, u niektórych osób, zęby mądrości nie forsować dziąseł, które mogą powodować ból, obrzęk lub gumy wrzody. Wpływ zębów mądrości można też naciskać na sasiednich zebow lub uszkodzić Twoje kości. Jeśli zęby mądrości nie wychodzi z dziąseł, następnie po zabiegu, aby je usunąć, jest to dobry pomysł. Z trochę przygotowania i właściwego leczenia można szybko odzyskać po zabiegu zęby mądrości. Usuwanie zębów zatrzymanych jest zabieg chirurgiczny i pooperacyjne opieki jest bardzo ważne. Niepotrzebnego bólu i powikłań zakażenia i obrzęk mogą być zminimalizowane, jeżeli instrukcje są wykonywane starannie.

Po bólu usuwanie zębów mądrości (eng. wisdom teeth removal)

Ustaw swoje spotkanie z dentystą lub jamy ustnej chirurg. Upewnij się, że twój umówić na dzień, który pozwala na regenerację po zabiegu. Na przykład aby swoje spotkanie w czwartek lub piątek, tak, że można odzyskać w weekend. Jeśli jesteś kobietą, na kontroli urodzeń, zaplanować operację po miesiączkować aby zapobiec suchego gniazda z krajów rozwijających się. Po zęby mądrości usuwanie ból lub dyskomfort po zabiegu powinien ustąpić bardziej każdego dnia. Jeśli ból nie ustąpi, to może wymagać uwagi i należy dzwonić do biura.

Co jeść po usunięciu zębów mądrości i co robić po usunięciu zębów mądrości

Przejdź do sklepu spożywczego w nocy. Kupić miękkie, łatwo jeść żywności, takich jak rosół, jabłkowy, jogurt, konserwy owocowe, żelatyna, budyń lub serem. Będziesz musiał przejść żywności, które wymagają żucia lub środków spożywczych, które serwowane są bardzo gorąco lub bardzo zimno przez pewien czas po zabiegu. Może coś miękkiego jeść przez żucie od postaci strony chirurgiczne. Wysokiej kaloryczności, wysokie spożycie białka jest bardzo ważne. Zaopatrzyć się w filmy, gry i książki. Możesz być w dużo bólu, więc chcesz się upewnić, że masz dużo zasobów wokół utrzymać swój umysł od dyskomfortu. Znaleźć kogoś, kto zawiezie was do kliniki. Będziesz wycieńczony po operacji, i będziesz potrzebował kogoś do dysku domu i pomóc Ci podnieść swoje środki przeciwbólowe w drogerii.

Pozostawić Gaza w miejscu zabiegu chirurgicznego na co najmniej 30 minut. Nie próbuj zmieniać gazę, jak będzie zakłócał procesu krzepnięcia. Po pierwsze gazy pad został zdjęty, utrzymać w czystości i zostawić ją w spokoju. Nie próbuj wypluć krwi, często jako zmiana ciśnienia w jamie ustnej hamują krzepnięcie. Zamiast tego należy użyć świeżych gazy do wchłaniania krwi. Pewną ilość krwawienia jest oczekiwany w następstwie operacji. Niewielkie krwawienie, muliste lub zaczerwienienie w ślinie nie jest rzadkością. Nadmierne krwawienie może być kontrolowany przez pierwszego płukania lub wycieranie wszelkie stare skrzepów z jamy ustnej, a następnie umieszczenie gazy pad na obszarze i gryzie mocno przez trzydzieści minut. Powtórzyć w razie potrzeby. Użyj torebki herbaty. Jeśli rany są nadal krwawienie w stałym tempie po 12 godzin lub tak, Zatrzymaj Obgryzanie gazę i uruchomić gryzący wilgotnej torebki herbaty. Garbniki w liście herbaty promować krzepnięcia, i dla niektórych osób, że kofeina zwiększa krążenie. Proces ten zachęca nagromadzenie krzepnięcia płytek krwi w obrębie obszaru szyte, który przyspiesza czas gojenia i rekonwalescencji.
Dnia po operacji powinny być wykonywane nie spłukiwania. Możesz myć zęby w nocy operacji ale delikatnie opłukać. Przepłukać usta wodą z solą. 1 Łyżeczka soli morskiej w połączeniu z 8 uncji wody ciepłej. Weź płyn w jamie ustnej, swish go wokół i wypluć do zlewu lub WC. Słona woda będzie wspomagania gojenia i zmniejsza podrażnienia.
Obrzęk, które normalnie jest zwykle proporcjonalna do chirurgii biorących udział. Obrzęk w okolicy: usta, policzki, oczy i po bokach twarzy nie jest rzadkością. Jest to normalna reakcja organizmu na chirurgii i ewentualne naprawy. Obrzęk nie będzie widoczny aż do dnia po zabiegu i nie osiągnie swoją maksymalną aż 2-3 dni po operacyjnie. Użyć lodu aby złagodzić ból i obrzęk. Lód może być stosowana na Twoich policzkach, aby zapobiec obrzęk za pierwszą dobę. Po 24-72 godzin lodu, nadal może pomóc złagodzić ból, ale będzie bezużyteczny w zapobieganiu obrzęk. Jeśli nie masz narzędzi do lodu, używać worek mrożonych warzyw. Kiedy minęło tyle czasu, zgodnie z wytycznymi podany przez swojego stomatologa, zastosować pewien ogrzewanie podkładka na policzki. Naturalną reakcją organizmu powoduje dodatkowy obrzęk, jeśli elementu ice pack jest przywracane.

Jeśli postawisz na antybiotyki, weź tabletki lub cieczy, zgodnie z zaleceniami. Antybiotyki otrzymają pomoc, leczenia lub zapobiegania infekcjom. Przerwać stosowanie antybiotyków w przypadku wysypki lub innych niekorzystnych reakcji. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, należy dzwonić do biura. Podnieść głowę. Czy śpisz na kanapie lub na łóżku, miejsce 2 lub więcej poduszki pod głowę podnieść swoje usta. Elewacja będzie zmniejszyć obrzęk. Należy być ostrożnym z pozycji do pozycji leżącej. Nie byli w stanie jeść lub pić przed zabiegiem. Zachować swoje dostawy zamknij przez. Musisz się wodzie, gazy, leki przeciwbólowe i antybiotyki blisko Ciebie, tak, że nie trzeba wstać i iść do łazienki, aby dostać wszystko, czego potrzebujesz.
Należy uważać, aby nie usunąć skrzepu krwi podczas szczotkowania w pobliżu miejsca wydobycia dla 3-4 dni. Można dokładnie wytrzeć obszar gazy czyste, mokre pad. Jeśli nie można uzyskać szczoteczkę do zębów w ustach ze względu na obrzęk lub dyskomfort po usunięciu zębów mądrości. Jeśli kącikach usta są rozciągnięte, mogą wyschnąć i roztrzaskać. Twoje usta powinny być wilgotna z maści, takich jak wazelina. Unikać słomki do picia płynów. Próżnia utworzona w ustach może wyprzeć twój skrzepy i spowolnić proces gojenia. Zakaz palenia na 48 godzin po zabiegu. Palenie opóźnia gojenie się dramatycznie. Nikotyna zwęża naczynia krwionośne, który spowalnia powstawanie i rozwój leczenia zakrzepu w gnieździe. Prowadzi to do bolesne powikłanie nazywa suchy zębodół.

Czas odzyskiwania usuwanie zębów mądrości (eng. wisdom teeth removal recovery)

Trwa zwykle tkanki dziąseł około 3 do 4 tygodni leczyć. Kości może wziąć maksymalnie 6 miesięcy, aby całkowicie wyleczyć. Jednak ból powinien zmniejszanie przez drugi dzień. Ale to różni się od osoby do osoby, a także zależy jak łatwo czy trudno było usunięcie zęba. Niektórzy pacjenci doświadczają trudności z otwarciem ich usta tak szeroki, jak są one wykorzystywane do po zęby mądrości usunąć. Niektóre możliwe przyczyny to może zawierać uszkodzenia mięśni skrzydłowych przez igłę, o ustach pacjenta rozciągnięte na zbyt długo podczas zabiegu, krwiaki, stan zapalny i obrzęk. Ten szczękościsk jest zwykle przemijające i odejdzie na własny po kilka dni.

Powikłania usuwanie zębów mądrości (eng. wisdom teeth removal)

W niektórych przypadkach przebarwienia skóry następuje operacji. Rozwój czarny, niebieski, zielony lub żółty przebarwienia to z krwi rozprzestrzeniania się pod tkanek. To jest normalnym zjawiskiem pooperacyjnego, które mogą wystąpić post-operatively 2-3 dni. Wilgotnego ciepła stosowane do obszaru może przyspieszyć usuwanie przebarwień. Będzie gniazdo lub jamy, gdzie został usunięty ząb. Obszar stopniowo wypełni się nowej tkanki w ciągu najbliższych miesięcy. W tym czasie obszaru powinny być utrzymywane w czystości szczególnie po posiłki z dodatkiem soli wody płukania lub szczoteczki do zębów. Choć znacznie mniej powszechne niż suchy zębodół, szkody do sekcji o nazwie nerwu trójdzielnego nerwu jest również możliwe powikłania usuwania zębów mądrości. To może powodować problemy, takie jak ból, mrowienie i drętwienie języka, dolnej wargi, podbródek, zębów i dziąseł. W większości przypadków uszkodzenie jest tymczasowe, trwające przez kilka tygodni lub miesięcy. Jednak mogą być stałe w niektórych przypadkach, gdzie nerw został poważnie uszkodzony. Uszkodzenia nerwu może znacząco kolidować z codziennych czynności, co rzeczy, jak jedzenie i picie, trudne i bolesne. Od czasu do czasu gdy górne zęby mądrości są usuwane można utworzyć otwór prowadzący do zatok jamy. Materiał o nazwie gelform jest zwykle używany do bloku otwór i zapobiec infekcji. Jeśli zakażenie występuje w jamie zatok, to mogą wymagać dodatkowych operacji. Ból gardła i ból przy przełykaniu nie są rzadkością. Mięśnie się obrzęk. Normalny akcie połykania może stać się bolesne. Chirurgia stomatologiczna może powodować bakterie w jamie ustnej dostają się do krwiobiegu i powodować infekcje w innych częściach ciała. Ludzie, którzy mają trudności z walki z infekcjami może trzeba przyjmować antybiotyki przed i po chirurgii stomatologicznej. Tacy ludzie to ci, którzy mają sztuczne serce zawory lub urodziły się z wadami serca.

Comments are closed.